آموزش ها مقالات

10 روش افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

چگونه یک فروشگاه اینترنتی پر رونق داشته باشیم

اگر شما هم کسب و کارتان اینترنتی تان را راه انداخته اید و فروش اینترنتی تان کم است و یا اصلا فروش اینترنتی ندارید همراه ما باشید تا 10 روش افزایش فروش فروشگاه اینترنتی را در این مقاله بررسی کنیم .  امروزه راه اندازی فروشگاه اینترنتی پله اول برای راه اندازی کسب و کار بر بستر آنلاین است  و به تنهایی نمی تواند بر فروش اینترنتی تان تاثیر بگذارد و همانطور که گفتیم برای افزایش بازدید و فروش بایستی نکاتی را رعایت کنید پس با ما همراه باشید تا تک تک این روش ها را مورد بررسی قرار دهیم .

بعد از پاندمی کرونا بسیاری از کسب و کار ها بستر اینترنت و فروش آنلاین را به فروش فیزیکی ترجیح داده اند چرا که رفتار خرید شصت درصد از مشتریان در جهان طبق آمارها تغییر کرد که مشتریان ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و همین تغییر رفتار در ایران نیز مشاهده شد بطوریکه امروزه هر کسب و کاری در ایران دارای سایت و یا فروشگاه اینترنتی است .

شاید در اولین نگاه به نظر برسد افزایش فروش فروشگاه اینترنتی ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر از فروشگاه فیزیکی است، اما باید به این نکته توجه داشت که میزان رقابت در میان فروشگاه‌ های آنلاین بیش از فروشگاه‌های فیزیکی است. بنابراین آشنایی با تکنیک‌ها و روش‌های افزایش فروش و سودآوری در پلتفرم کسب‌و‌کار‌های آنلاین، اهمیت دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی 10 روش افزایش فروش فروشگاه اینترنتی و به طور کل موفقیت در فروش اینترنتی بپردازیم. با مطالعه این مقاله به ایده‌هایی برای فروش و در نهایت موفقیت در فروش اینترنتی می‌رسید. همراه ما باشید .

10 روش افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

سعی کرده ایم 10 روش افزایش فروش فروشگاه اینترنتی که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت همکی کار آمد و مفید بوده و از طرفی قابلیت اجرایی داشته باشند و برای فروشگاه های اینترنتی که از سایت آماده خریداری کرده اید قابلیت اجرا ئداشته باشد . اگر خرید سایت فروشگاه یا شرکتی را از سایت آماده داشته باشید تمامی افزونه هایی که در اینجا برایتان معرفی خواهیم کرد بر روی سایت نصب شده و آماده هستند .

1.بر روی محصولات تخفیف دهید

کوپن تخفیف یکی روش های قدیمی و پرطرفدار افزایش مشتری است که از در کشب و کار های فیزیکی نیز قابلیت اجرایی دارد اما وضعیت کد تخفیف و کوپن های تخفیف در فروشگاه های اینترنتی متفوات است و می توانید تجربه ی بهتری را رقم بزنید و از تخفیفی که به مشتریان خود داده اید یک تبلیغ جذاب برای فروشگاه تان خواهد شد .    روش اطلاع رسانی مدیریت تخفیف و بررسی میزان تخفیف و … قابلیت بررسی دارد . کد تخفیف یک روش آسان برای جذب مشتری است و همه فروشگاه ها ی اینترنتی از کد تخفیف استفاده می کنند .

در استراتژی کد تخفیف برای مشتریان به چند نکته حتما دقت کنید :

  • ارائه کوپن های تخفیف برای مشتریان بایستی به صورت کاملا دقیق و حساب شده باشه و از طرفی تخفیف ها بر روی محصولات ساختگی نباشه ( افزایش قیمت کالا و اعمال تخفیف )
  • نحوه انتشار کد تخفیف بسیار مهمه و بهتره بر بستری باشه که مطمئنید کاربر اون رو میبینه
  • استراتژی کد تخفیف حتما در راستای کاری باشه که نیاز دارید کاربر انجام بده مثلا اگر مشتری کمتری دارید بر روی اولین خرید تخفیف بگذارید و ….

2.مبلغ نهایی را همان اول نشان دهید

در برخی از سایت ها دیده می شود که قیمت نهایی همان چیزی نیست که کاربر در ابتدا آن را می بیند برای مثال در صفحه محصول قیمت موبایل 10 میلیون تومان است اما بعد از اضافه کردن به سبد خرید ، محافظ صفحه و هزینه بسته بندی به قیمت اضافه شده و قیمت را تا 11 میلیون تومان می رساند بهتر است اگر قصد فروش محصولی در کنار محصول اصلی را دارید و یا بسته بندی محصولاتتان به طوری است که است هزینه زیادی دارد بهتر است همه این قیمت ها را بر روسی محصولات اعمال و در انتها می توانید محصول جانبی را به عنوان هدیه برای کاربر به صورت رایگان در نظر بگیرید .در این صورت اعتماد کاربر را جلب خواهید کرد .

وضعیت سایت در حالت موبایل

امروزه اکثر مشتریان از طریق موبایل اقدام به خرید محصولات خود می کنند و از طرفی طبق الگوریتم جدید گوگل به اسم mobile first index ابتدا نسخه موبایلی سایت‌ ها بررسی و ایندکس می‌شوند . پس حتما تمامی صفحات سایت و فروشگاه تان در حالت موبایل چک کنید و اگر ایرادی در سرچ کنسول سایت تان وجود دارد حتما آن ها چک کرده و رفع کنید . به طور میانگین بیش از 40 درصد کاربران سایت تان از طریق موبایل وارد سایت شما می شوند و اگر سایت تان در حالت موبایل ایرادی نداشته باشد یک پوئن مثبت به شمار می رود.

اگر قصد راه اندازی سایت با حالت ریسپانسیورا دارید می توانید از سایت آماده اقدام به خرید سایت کنید . سایتی که از سایت آماده خریداری می کنید حالت ریسانسیو دارند و حتی می توانید اپلیکیشن سایت تان را با نازل ترین قیمت از سایت آماده بخواهید .

یک منبع اطلاعاتی خوب ، کامل و قابل استناد برای محصولات تان باشید

اگر می خواهید یک فروشگاه اینترنتی پربازدید داشته باشید باید اطلاعات محصولی دقیق به مشتریان ارائه کنید.

ارائه اطلاعات محصولی دقیق سبب جذب مشتریان به فروشگاه اینترنتی شما می شود و از سایت شما یک فروشگاه اینترنتی پربازدید می سازد.

مثلاً اگر محصول شما لوازم خانگی است. بهتر است تمامی محصولات برند های را که با آنها همکاری دارید را در سایت داشته باشید حتی اگر موجود نداشته باشید.

این سبب خواهد شد که علاوه بر مشتریان کالاهایتان مشتریانی را که هم به دنبال کالا های نا موجود می گردند به سایت خود جذب کنید و چه بسا ترغیب شوند تا کالا های دیگر از سایت شما خرید نمایند و به این ترتیب یک فروشگاه اینترنتی پربازدید برای خود بسیازید.

این را بدانید هرچه تعداد  محصولات سایت شما بیشتر  و اطلاعات آنها کامل و دقیق باشد، مشتریان بیشتر ترغیب به خرید از سایت شما خواهند شد.

 حتما از محصولاتی که در سایت دارید یک تحلیل ارائه کنید.

روش دیگر برای ایجاد یک فروشگاه اینترنتی پربازدید ارائه تحلیل از محصولات است.

ارائه تحلیل از محصولات سبب ایجاد حس اعتماد در مشتری می گردد و به مشتری در انتخاب محصول کمک می کند.

زمانی که مشتری تحلیلی را که شما در مورد محصولتان نوشته اید می خواند این را میداند که شما حداقل یکبار از محصول تان استفاده کرده اید  و این تحلیل سبب ایجاد حس  اعتماد خواهد شد.

پس از اینکه تحلیل و بررسی خود را در مورد محصولتان ارائه کردید این امکان را برای مشتری ها هم فراهم کنید تا نظر و تجربه هایشان را در سایت شما انعکاس دهند.

بسیاری از مشتریان و خریداران برای دیدن این نظرات به سایت شما سر خواهند زد و در نهایت اگر شما بتوانید نظر آنها را جلب کنید، آنها از سایت شما خرید خواهند کرد.

مشتریان خود را بشناسید و بهترین های را برای آن ها فراهم کنید.

شناختن مشتریان یکی از راه های ایجاد یک فروشگاه اینترنتی پربازدید است.

مشتریان شما افرادی با هوش و ریزبین هستند به شعور مشتریان احترام بگذارید. کیفیت خوب کالا اولین موردی است که مشتری پس از خرید آن را لمس می کند سعی کنید با ارائه کیفیت خوب مشتریانتان را وفادار کنید.

ارائه کالای با کیفیت مشتری را ترغیب به خرید مجدد خواهد کرد ، هر چند قیمت کالای شما بالاتر از قیمت کالاهای مشابه برندهای دیگر باشد.

سعی کنید کالا های خوب و پرفروش را در پیشنهاد ویژه قرار دهید. زیرا در اینصورت به مشتری اینگونه تلقین خواهد شد که شما پیشنهاد ویژه را برا مشتری مداری انجام می دهید و نه فروش بیشتر.

هرگز به مشتریانتان دروغ نگویید و آنها را رها نکنید

سعی کنید مشتریانتان را پس از خرید تنها نگذارید . پس از خرید از کیفیت کالا، رضایت مشتری و نحوه ی ارسال و شیوه ی خرید از مشتریانتان نظر سنجی انجام دهید این کاری است که معمولا یک فروشگاه اینترنتی پربازدید انجام می دهد.

اگر محصول و یا خدماتتان نیاز به آموزش و راهنمایی دارد آموزش ها و راهنمایی های لازم را انجام دهید و مشتری را به استفاده کامل از محصولتان ترغیب کنید. این سبب خواهد شد میزان کارایی محصول شما در نظر مشتریانتان بالا رود.

سعی کنید بالاترین سطح مشتری مدارای را برقرار کنید زیرا این مشتری مداری سبب تبلغات کلامی خواهد شد و این شیوه ی تبلیغ قوین ترین نوع تبلیغ برای شما خواهد بود.

برای فروشگاهتان یک وبلاگ داشته باشید

وبلاگ همانند یک کانال خبری فوق العاده قوی عمل میکند و داشتن وبلاگ این امکان را به شما میدهد که خبر های فروشگاه و حوزه فعالیت خود را منتشر کنید، آموزش های لازم را قرار دهید و در نهایت مشتریان را با سایتتان درگیر کنید.

مطالبی که در قسمت وبلاگ منتشر می کنید. سبب جذب مخاطب از طریق موتور های جستجو می شود. و به ایجاد یک فروشگاه اینترنتی پربازدید کمک می کند.

اگر کاربری قبلاً از خدمات شما استفاده نکرده باشد، با مطالعه آموزش ها و خبر های شما در وبلاگ به استفاده از سایت شما ترغیب خواهد شد.

امروزه قسمت وبلاگ در سایت ها عامل بسیار مهمی در جذب مخاطب به شمار می رود  و سایت های حرفه ای از آن به عنوان یک ابزار کار آمد استفاده می کنند.

سعی کنید طی یک برنامه بلند مدت مطالبی جذاب و مرتبط با حوزه فعالیتتان را در قسمت وبلاگ قرار دهید. این سبب بالا رفتن سئو سایت شما و افزایش بازدید آن خواهد شد.

خدمات پس از فروش خوب ارائه کنید

ارائه خدمات پس از فروش خوب به شما کمک می کند تا یک فروشگاه اینترنتی پربازدید داشته باشید.

آنچه شما را با دیگر رقبایتان متمایز خواهد کرد و سبب برتری شما خواهد بود این است که کاربرانتان را پس از خرید رها نکنید مشتریان خود را به مشتریان وفادار تبدیل کنید

پیگیر کار آنها باشید.آموزش های مورد نیازشان را در دسترس شان قرار دهید، مواردی را که سبب استفاده ی ساده تر آنها از سایت خواهد شد ایجاد کنید.

یک پشتیبانی قوی داشته باشید و همواره پاسخگوی مشتریانتان باشید و سعی کنید اعتماد آنها را جلب کنید.

فروش گرفتن پول مشتری و دادن کالا به آن نیست فروش جلب اعتماد مشتری است.

شیوه های ارسال کالا بسیار مهم هستند سعی کنید در سریع ترین زمان ممکن کالا را به دست مشتریان خود برسانید و نظر آن ها را در مورد خریدشان بپرسید و همواره سعی در بهبود خود داشته باشید.

خودتان را تبلیغ کنید

بهترین ها هم بدون تبلیغ شناخته نمی شوند. تبلیغ هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است.

تبلیغ صدای شما را به گوش مخاطبانتان میرساند و سبب می شود آنها حتی برای یک  بار هم که شده خدمات و محصولات شما را امتحان کنند.

پس تبلیغ را فراموش نکنید حتی زمانی که کل بازار را در اختیار دارید.

تبلیغات هدفمند بیشترین بازده را خواهد داشت و شما را سریعتر به بازار معرفی می کند.

هوشمندانه تبلیغ کنید و تفاوت هایتان را با رقبایتان بیان کنید و همواره آماده ارائه خدمات باشید.

این ها همه مواردی است که سبب ایجاد یک فروشگاه اینترنتی پربازدید  و پر رونق خواهد شد.

همه این تجارب به شما کمک خواهد کرد تا فروشگاهی موفق و پر رونق داشته باشید.

شما می توانید اولین گام را در ایجاد فروشگاه اینترنتی در سایت آماده بردارید و همین حالا یک فروشگاه اینترنتی سفارش دهید.

 

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *